Tlačové správy

Konec problému s korozí kovových poklopů


Nerezivějící kryty z vláknového kompozitu

Korozivní vlastnosti metanu způsobily silné napadení a poškození původních nainstalovaných ocelových krytů. Kryty z vláknového kompozitu jsou díky své struktuře z vláknového kompozitu odolné vůči rezavění. Kromě toho jen málo reagují na chemicky agresivní plyny. Kryty z vláknového kompozitu jsou tak velmi dobrou alternativou k běžným krytům.

Jednoduchý přístup pro provozovatele

Právě pro takové speciální oblasti použití byly vyvinuty kryty z vláknového kompozitu. Jedním z hlavních požadavků byla možnost snadného přístupu pro provozovatele, který musí pravidelně sestupovat do kanalizační šachty. Šachty mívají odlišné rozměry a jsou z betonu. Díky jednoduchosti montáže je možné kryty z vláknového kompozitu posadit přímo na existující šachtu, to znamená, že odpadá nákladné vybourání a opětovné vytvoření betonového rámu.

Kryty z vláknového kompozitu pro vedoucí anglickou společnost na likvidaci odpadu

V součinnosti s inženýrskou kanceláří byly kryty pro toto zařízení vyvinuty v nejkratší možné době. Bezpečnost pro chodce zaručuje protismykový povrch podle norem DIN 51097 a DIN 51130.

Kryty z vláknového kompozitu, navrhnuté jako bezúdržbový výrobek, umožňují jednoduchý a bezpečný přístup ke komplexu zařízení. Jsou lehké, odolné vůči vlivům počasí a mají vysokou zatížitelnost. Po zapracování technické živice během výrobního procesu se z každého krytu stává monolitický výrobek z vláknového kompozitu se špičkovými technickými vlastnostmi.