Tlačové správy

Kryty z vláknového kompozitu pro průmyslovou čističku v Antarktidě


Lehké řadové kryty z vláknového kompozitu na speciální čističce v Antarktidě
S cílem zabezpečit dobrou přístupnost má být speciální systém čističky odpadní vody v Antarktidě opatřen lehkými kryty. Díky svým mnohostranným možnostem použití byly zvoleny kryty z vláknového kompozitu.

Vznikající černá a šedá voda se upravuje čistícím procesem v zařízení a následně se vypouští do mořské vody. Znečištěná voda vzniká nejen v průmyslovém zařízení, ale i v sanitární zóně, prádelně a ve velkokuchyni. Podle požadavků vedení stavby bylo potřebné kryty odkalovacích nádrží vyrobit přesně na míru. Takto bylo možné využít výhodu výroby na míru, kterou nabízejí kryty z vláknového kompozitu.

Přístup k nádržím je ztížen drsnými podmínkami okolí v Antarktidě a ulehčuje jej použití krytů z vláknového kompozitu. Ty kromě toho nabízejí i bezproblémovou manipulaci a tím další bezpečnost. Zpočátku to bylo velmi těžké, nalézt kryt s potřebnými tepelněizolačními vlastnostmi, odolný vůči korozi a extrémnímu kolísání teploty – právě tyto výhody nabízejí kryty z vláknového kompozitu. Protože v rámci kontroly, zda zařízení spolehlivě pracuje, musí být kryty pravidelně vybírány.

Kvalita a inovace, které ukazují směrování budoucnosti
Řadové kryty z vláknového kompozitu jsou nabízeny v mnoha třídách zatížení a pokrývají velkou oblast rozličných konstrukčních délek. Obvyklé kryty z litiny a betonu je tak možné snadněji nahradit. Kryty z vláknového kompozitu, navrhnuté jako bezúdržbový výrobek, umožňují dobrý a bezpečný přístup ke komplexu zařízení. Jsou lehké, odolné vůči vlivům počasí a mají vysokou zatížitelnost.

Po zapracování technické živice během výrobního procesu se z každého krytu stává monolitický výrobek z vláknového kompozitu se špičkovými technickými vlastnostmi.