Tlačové správy

Lehké, zatížitelné a nerezavějící


Tradiční kryty šachet z kombinace materiálů beton a litina (BEGU) a z ocelobetonu se již léta úspěšně používají v inženýrských a průmyslových stavbách, jakož i při stavbě kabelových kanálů. Nabízejí vysokou životnost a dobrý poměr cena/výkon. Tyto kryty starší generace však často neumožňují jednoduché používání. Fibrelite nabízí produktový program výkonných krytů se špičkovými technickými vlastnostmi a kromě mnoha standardních rozměrů i množství modulárních individuálních, řadových a plošných řešení pro téměř každou výzvu v průmyslovém a inženýrském stavebnictví.

Mimořádně lehké – v montáži a zacházení
Moderní plastové průmyslové kryty se vyrábějí z vláknového kompozitu. Proto se s nimi mimořádně jednoduše manipuluje a jsou udržitelně bezporuchové. Protože mezi kladné body použitého materiálu patří jednak odolnost vůči korozi a jednak nízká hmotnost krytu. Vysunutí krytu snadno zvládne jediná osoba, takže odpadá potřeba těžkých zdvíhacích zařízení.

Příklad
Ještě i kryt se světlou šířkou 1 020 milimetrů váží jen přibližně 53 kilogramů – při třídě zatížení E600 (do 60 tun). Díky inovativnímu vláknovému kompozitnímu materiálu je možné dokonce vyčíst údaje telemetrie rádiovým přenosem bez toho, aby bylo potřebné kryt otevřít. I časté otevírání je možné bez vzniku příznaků opotřebování materiálu. V této souvislosti je praktické, že kryty je možné vybavit vnitřním menším krytem. Toto vyhotovení umožňuje částečné otevření krytu šachty k vykonání kontroly.

Zatížitelná alternativa
Kromě jednoduché montáže a manipulovatelnosti v každodenním používání se plastové kryty šachet vyznačují zejména svou odolností: ve srovnání s obvyklými kryty jsou na 100 procent nerezavějící. Je to zaručené použitím struktur ze skleněných vláken v kombinaci s epoxidovou živicí. Vrchní těsnění kromě toho zabezpečuje, že pod kryt se nedostane povrchová voda. Produktová řešení z plastu jsou kromě toho antistatická a zpomalují hoření.

Právě v souvislosti s náročnými oblastmi použití v chemickém průmyslu nebo na provozních plochách letiště je neklesající odolnost kompozitního materiálu často rozhodující výhodou produktu. Kromě toho musí podlahové krytiny v tomto kontextu často splňovat vysoké požadavky na pochůznost, bezpečnost a životnost. Rozhodující je, že nejsou kluzké – čili jsou drsné.