Tlačové správy

Plošné pokrytí retenční nádrže protismykovými poklopy


Plošný kryt z vláknového kompozitu pro zakrytí „otevřené“ dešťové retenční nádrže v obytné oblasti
Lehký přístup pro provozovatele

Hlavní výzva v rámci jistého protipovodňového opatření spočívala v tom, aby byla provozovateli poskytnuta úplná a lehká možnost přístupu k retenční nádrži, aby v ní bylo možné, kromě jiného, pravidelně kontrolovat hladinu srážkové vody.

Šachtový prostor je široký 3 metry a dlouhý 13 metrů. Náročnost této konstrukce spočívala v tom, že přesně nad středem šachty prochází ocelový nosník. Kryty pro toto zařízení byly v součinnosti s inženýrskou kanceláří vyvinuty v nejkratší možné době.

Kryty šachet se nacházejí v obytné oblasti. Bezpečnost pro chodce zaručuje protismykový povrch podle norem DIN 51097 a DIN 51130.

Systém řadového/plošného krytu umožňuje flexibilní otevírání krytů
Kryty z vláknového kompozitu jsou lehké, odolné vůči vlivům počasí a mají vysokou zatížitelnost. Po zapracování technické živice během výrobního procesu se z každého krytu stává monolitický výrobek z vláknového kompozitu se špičkovými technickými vlastnostmi.

Tento systém řadových plošných krytů má tu výhodu, že dovoluje otevřít pouze kryty v neobsazené oblasti.

Jednotlivé kryty dokážou obsloužit dvě osoby, bez těžkého páčícího nářadí nebo dalších teleskopických vzpěr. Někdy, v závislosti na individuální konstrukční délce, na to stačí dokonce jen jedna osoba.

Výhody krytů z vláknového kompozitu

  • specifická řešení zákazníka
  • bezúdržbový výrobek – nekorodující a odolný vůči UV záření
  • vylepšené zdravotní a bezpečnostní aspekty