Výhody

Kompozitní poklopy šachet se díky použití nových materiálů z vláknového kompozitu a vylepšené technologii jednoduše obsluhují, jsou prakticky bezúdržbové, antistatické a požár brzdící.

Díky jejich nízké hmotnosti odpadá nutnost použití těžké mechanizace pro manipulaci. Dokonce i v případě poklopů se světlou šířkou 1020 mm stačí ke zdvižení jen jedna osoba; Kryt ve třídě zátěže E600 (60 t) má hmotnost přibližně jen 53 kg! Požadavky „lehké a zatížitelné“ nejsou v případě našich výrobků ve vzájemném rozporu.

Odolné vůči smyku

Protismykový účinek struktury povrchu našich poklopů z vláknového kompozitu podle DIN 51130 dosahuje třídou R11 – což je velmi dobrá hodnota.

Zkouška podle DIN 51097 pro použití v mokrých prostorech, v nichž se chodí bosou nohou, dopadla úspěšně zařazením do nejvyšší třídy.

Vodotěsné vůči povrchové/tlakové vodě

Díky použití speciálního těsnění v rámu nebo v krytu je zaručena vodotěsnost poklopu šachty vůči povrchové vodě.

Takto je zabráněno vnikání jakýchkoli tekutin do šachty. Prohlédněte si naši zkušební konfiguraci k ověření vodotěsnosti:Zkušební konfigurace k ověření vodotěsnosti vůči tlakové vodě (SK) »

Třídy zatížení

V závislosti na projektovém zadání dokážeme zaručit zatížení až do třídy F900. Dodáváme přirozeně i běžné třídy zatížení A15, B125, C250 a D400.

Možnosti použití

Kompozitní materiál nabízí mnoho možností. Například je možné rádiovým přenosem vyčíst údaje telemetrie bez potřeby otevírat kryt. Další výhoda spočívá v možnosti vybavením menším vnitřním krytem pro kontrolní činnosti, tehdy není potřebné otevírat kompletní poklop.

Na stadiónu nebo v divadle, na jatkách nebo v přijímacích zónách – jsme si jisti, že dokážeme nabídnout vhodný poklop pro Váš projekt!

Informace výrobce

Další informace o krytech šachet Fibrelite jsou uvedeny na webovém sídle výrobce na adrese: www.fibrelite.com

Galerie

Videa a animace